آقازاده ای که جلوتر از تعرفه ی جدید گمرکی کالا ترخیص می کند !

اگر بخشنامه ها و تصمیمات دولت بعد از گذشت چند هفته به دست بازرگانان معمولی می رسد این تصمیمات حتی جلوتر از نقش بستن بر روی کاغذ به دست آقازاده هایی می رسد که در دولت رفت و آمد دارند و بعضی از دولتی ها نیز در این شرکتهای وارداتی و واردات سهم دارند.

به گزارش ایبفون احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اعلام کرده است :

آقازاده‌ای از تعرفه گمرکی با خبر می‌شود و می‌رود آهن یا کالای دیگری وارد کشور می‌کند و بعد از ترخیص کالا، عوارض و تعرفه‌های جدید اعلام می‌شود و آن فرد میلیاردها تومان به جیب می‌زند، این مسئول دیگر نمی‌تواند اقتصاد مقاومتی را در کشور عملیاتی کند، او نمی‌تواند از تولید داخلی حمایت کند، چون تفکرش تفکر رانت‌خواری، رفاه‌طلبی و تجمل‌گرایی است.

این نماینده مجلس از نرخ بالای سود بانکی نیز گلایه و و اعلام کرد :

تولیدکننده داخلی نمی‌تواند نرخ‌های بالای سود بانکی امروزی را پرداخت کند، او مشکل نقدینگی دارد، نمی‌تواند شاهد قوانین خلق‌الساعه باشد.
امیرآبادی با بیان اینکه هم دولت و هم رسانه‌ها باید روی موضوع حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی کار کنند، گفت: دولت باید هزینه‌های تولید محصول ایرانی مانند مالیات، گمرک، بیمه‌ها و سود بانکی را کاهش دهد، باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی اقدام انقلابی انجام شود


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.