تویوتای ژاپن قصد دارد در سال 2013 میلادی بیش از 9.9 میلیون دستگاه خودرو تولید کند

ه گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز علی رغم کاهش تولید تویوتا در بازار داخلی ژاپن این شرکت هدف تولید خود در سال 2013 میلادی را تغییر نداده است.

بر اساس این گزارش، تویوتا قصد دارد در سال 2013 میلادی بیش از 5.6 میلیون دستگاه خودرو در بازارهای خارجی تولید کند.

بر این اساس، این رقم 6 درصد بیشتر از تولید این شرکت در سال 2012 میلادی خواهد بود.

این گزارش افزود: میزان تولید تویوتا در بازار ژاپن نیز سال آینده با 10 درصد کاهش به کمتر از 3.1 میلیون دستگاه خواهد رسید. تویوتا قصد دارد سال آینده 1.36 میلیون دستگاه خودرو در بازار ژاپن به فروش رساند که این رقم نسبت به پیش بینی قبلی این شرکت بیش از 20 درصد کاهش نشان می دهد.

پیش بینی می شود میزان فروش تویوتا در سال 2012 میلادی در بازارهای جهانی به بیش از 9.7 میلیون دستگاه برسد. این رقم در سال 2007 میلادی نیز به بیش از 9.37 میلیون دستگاه رسیده است.

تنشهای دیپلماتیک و سیاسی در روابط دو کشور تاثیر منفی شدیدی بر فروش شرکتهای خودرو سازی ژاپن در چین داشته است.

بر این اساس، مردم چین از اواسط سپتامبر تا کنون خرید محصولات ژاپنی را تحریم کرده‌اند که این مساله موجب کاهش شدید فروش خودروهای ژاپنی در بازار چین شده است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی میزان فروش تویوتا در بازار چین طی سال 2013 میلادی نیز بیش از 20 درصد کاهش خواهد یافت.

تویوتا در ابتدای امسال اعلام کرد: قصد دارد به هدف فروش یک میلیون دستگاه خودرو در بازار چین دست یابد که با ادامه این شرایط پیش بینی می‌شود، تا سال 2013 میلادی نخواهد توانست، به این هدف دست یابد.

میزان فروش تویوتا در بازار چین در 10 ماه نخست 2012 میلادی نیز با یک درصد کاهش نسبت به سال قبل به کمتر از 685 هزار دستگاه رسیده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.