کشف مواد محترقه و تجهیزات ماهواره ای قاچاق در گمرک بوشهر

سرپرست ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر از کشف دو محموله قاچاق کالا توسط ماموران گمرک خبر داد.

به گزارش ایبفون جمشید قسوریان جهرمی گفت: یک محموله 21 تنی مواد محترقه قاچاق که در قالب واردات کمپرسور در کانتینر جاسازی شده بود توسط ماموران گمرک بوشهر کشف شد.

وی با بیان اینکه برخورد با قاچاقچیان در اولویت برنامه‌های گمرکات استان بوشهر قرار دارد اظهار داشت: با استقرار سامانه جامع امور گمرکی مستقر در تمامی گمرکات استان بوشهر ضمن تسریع در ارائه خدمات از تخلفات به ویژه قاچاق کالا جلوگیری شده است.

سرپرست ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر با اشاره به اینکه وزن این محموله قاچاق 21 تن است افزود: در درون کانتیتر یاد شده به جزء ردیف اول آن که کمپرسور است 980 کارتن حامی مواد محترقه به وزن 21 تن در آن جاسازی شده بود.

قسوریان جهرمی از تشکیل پرونده قاچاق کالای یاد شده خبرداد و خاطر نشان کرد: محموله قاچاق توسط پرسنل گمرک در حضور نماینده صاحب کالا تحت عنوان کشف کالای قاچاق صورتجلسه و پرونده برای تکمیل و ارسال به مراجع قضایی به واحد حقوقی گمرک بوشهر ارجاع شد.

وی همچنین از کشف 2 محموله تجهیزات ماهواره‌ای در گمرک دیر خبرداد و خاطر نشان کرد: ماموران گمرک دیر در بازرسی و ارزیابی بعمل آمده از کالای همراه ملوان در گمرک دیر موفق به کشف 748 دستگاه رسیور ماهواره‌ای، دیش گردان و تجهیزات ال. ام. بی دیش گردان ماهواره در این گمرک کشف شدند.

سرپرست ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه قاچاقچیان قصد داشتند این محموله‌های قاچاق را در قالب کالای ملوانی ترخیص کنند افزود: در همین راستا پرونده قاچاق کشف شده پس از تکمیل شدن در واحد قضایی گمرک در اختیار مرجع قضایی قرار می‌گیرد.

قسوریان جهرمی با تاکید بر مبارزه با کالای قاچاق افزود: برخورد قاطع با قاچاقچیان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی از برنامه‌های مهم گمرکات استان بوشهر است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.